Większość z nas ma w szafie rzecz której nie ubrał od bardzo dawna. Rzecz która jest za mała, za duża, nie w tym kolorze. Czasem jest tak że ubrania których nie nosimy przytłaczają te które nosimy. Uporządkowanie szafy jest wyzwaniem w którym można zderzyć się z "może jeszcze to ubiorę". Jak poradzić sobie z szafą?
Na początku można założyć konto na portalach zajmujących się sprzedażą ubrań z drugiej ręki. Dzięki temu pojawia się możliwość sprzedaży ubrań które kurzą się w szafie.
Gdy zdecydujesz się na porządki swojej garderoby, najprościej jest wyjąć wszystkie ubrania np. na łóżko i dzielić je na trzy stosy - "nie ubiorę", "może ubiorę", "noszę i na pewno ubiorę". Kategoria pierwsza jest skazana na sprzedaż, bądź oddanie do pojemników na ubrania. Co zrobisz z tymi ubraniami zależy tylko od ciebie, na pewno nie wrócą one znów do szafy. Kategoria "może ubiorę" wymaga trochę więcej. Te ubrania pakujemy do torby, lub kartonu i zostawiamy na miesiąc. Jeśli sięgniemy po jakieś ubranie z tej kategorii w trakcie tego miesiąca to wraca ono do szafy razem z ubraniami które nosisz.
Nie oznacza to że musisz pozbyć się wszystkich ubrań i nigdy nie kupować nowych. Możesz postawić sobie cel, że na zakupy przeznaczysz pieniądze które uda Ci się zarobić ze sprzedaży ubrań. W ten sposób nie tylko w szafie będzie bardziej przejrzyście, ale również może się pojawić kilka nowych ubrań bez nadszarpnięcia budżetu domowego.